niedziela, 24 styczeń 2021 17:06

Działania "NURD" w powiecie wysokomazowieckim [foto]

Działania "NURD" w powiecie wysokomazowieckim [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W ubiegły piątek wysokomazowieccy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przez cały dzień mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo. Policjanci apelują do wszystkich uczestników o ostrożność i rozwagę. Zachęcają pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

W piątek (22.01) na terenie powiatu wysokomazowieckiego policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Tym samym włączyli się w ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Policjanci z ruchu drogowego reagowali na wszystkie wykroczenia, a szczególnie te popełniane przez kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do najczęstszych przewinień popełnianych przez kierujących należą między innymi: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Przyjrzą się także jak piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania "NURD" będą prowadzone cyklicznie, przez cały rok.

Wysokomazowieccy policjanci apelują nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcają pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 184211

129 184212