Podlaskie

Przestępcy uszkadzają oponę, a następnie korzystają z odwróconej uwagi kierowcy i kradną cenne przedmioty z wnętrza samochodu. Tylko w ostatnim czasie suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z dokumentami w ten sposób. Ostrzegamy przed kradzieżą „na koło”, "na kolce".
czwartek, 04 luty 2021 18:40

Ujawniono klon pojazdu

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali samochód kempingowy wart 150 tys. zł, który w bazach informacyjnych figurował jako sklonowany.
Nowy, nieoznakowany samochód policyjny zasilił flotę zambrowskiej Policji. Na zakup radiowozu podlaski samorząd przekazał 80 tys. zł dotacji z budżetu województwa. We wtorek (26.01) wicemarszałek Marek Olbryś wraz z inspektorem Arturem Żebrowskim, Komendantem Powiatowym Policji w Zambrowie, dokonali odebrania pojazdu.
Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali na obwodnicy Konarzyc podejrzanie poruszający się pojazd. Samochód miał uszkodzone opony, a jak się później okazało od kierującej czuć było alkohol.
Walka z oszustwami podatkowymi, podróbkami, likwidacja bimbrowni i nielegalnych fabryk oraz magazynów wyrobów tytoniowych, a także udaremnianie przemytów papierosów to główne zadania Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w zakresie zwalczania przestępczości. Poniżej przedstawiamy 13 najciekawszych i najbardziej spektakularnych akcji podlaskiej KAS w minionym roku.
Do komendy zgłosił się mężczyzna, który zapytał policjantów jak rozłożyć na raty orzeczoną przez sąd karę grzywny. Szybko okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Dodatkowo 31- latek na parking komendy przyjechał samochodem, pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Placówki Straży Granicznej w Augustowie zatrzymali obywatela Afganistanu, który ukrył się w ciężarówce przewożącej cytryny. Pasażer „na gapę" swoją nielegalną podróż rozpoczął w Serbii.
Tytoniową kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł ujawnili wczoraj (30.12.2020 r.) na prywatnej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach.
poniedziałek, 21 grudzień 2020 13:18

Troszczysz się o planetę? Naprawiaj zamiast kupować!

Awaria sprzętu elektronicznego, starte podeszwy butów czy pęknięty szew w sukience wcale nie oznaczają zużycia danego przedmiotu. Wiele usterek da się naprawić z pomocą odpowiedniego fachowca. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie go szukać. Nasze chęci z pewnością doceni planeta - w końcu nadmierne gromadzenie śmieci to jeden z problemów, z którym…
niedziela, 20 grudzień 2020 17:45

Nielegalny magazyn papierosów w Łapach

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zapadł wyrok wobec czterech mężczyzn oskarżonych o paserstwo celne. Sprawa ma związek z wykryciem przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej nielegalnego magazynu, w którym zabezpieczono 785 tys. paczek papierosów o wartości ponad 11 mln zł.
Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w woj. podlaskim. Kandydaci chętni do pełnienia służby mogą składać dokumenty do 12 stycznia 2021 r. Na osoby, które z wynikiem pozytywnym przejdą rekrutację, czekają 44 etaty w oddziałach celnych w Suwałkach, Kuźnicy, Bobrownikach, Połowcach i Siemianówce oraz w Referacie Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Białymstoku…
Trend ekologiczny wszedł również do branży modowej. Wiele osób zamiast wypełniać swoje szafy kolejnymi ubraniami decyduje się na garderoby kapsułowe. W ten sposób z kilku rzeczy tworzy się kilkanaście stylizacji. Tutaj ważny jest dobór także odzienia wierzchniego, a więc jakie kurtki damskie wybrać do garderoby kapsułowej i czy będzie to więcej niż…