25/02/2021 09:30

Pięć zastępów straży gasiło pożar domu w gminie Ciechanowiec [wideo/foto]

Mięsny Zakątek

W nocy (25.02) doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Skórzec, gmina Ciechanowiec. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej.

Jak informuje nasz portal dowódca JRG w Wysokiem Mazowieckiem st. kpt. Wojciech Sokołowski: O godzinie 1.25 w dniu dzisiejszym Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał informację o pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Skórzec, gmina Ciechanowiec. Natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia 5 zastępów straży pożarnej – 2 z JRG Wysokie Mazowieckie, 2 z OSP KSRG Ciechanowiec oraz OSP KSRG Pobikry.
Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pali się konstrukcja dachu na całej powierzchni niezamieszkałego poddasza. Budynek drewniany, kryty blachą. Ogień wydostawał się na zewnątrz poprzez okno w szczycie budynku. W budynku przebywało troje dorosłych domowników, którzy opuścili budynek nie odnosząc obrażeń na skutek zdarzenia. Pierwsze działania gaśnicze podjął właściciel, gasił pożar na poddaszu gaśnicą proszkową, a następnie wodą z węża ogrodowego. Niestety działania były nieskuteczne.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzaniu prądów wody bezpośrednio na poddasze celem szybkiej lokalizacji pożaru. Po przygaszeniu płomieni, rozpoczęto ewakuację mienia z parteru budynku. Po wyrzuceniu wszystkich spalonych rzeczy z poddasza, konieczne było całkowite rozebranie drewnianego stropu na połowie powierzchni, aby wyeliminować wszystkie zarzewia ognia. Strażacy pracując w dużym zadymieniu w aparatach ochrony układu oddechowego wykorzystywali kamerę termowizyjną i agregat oddymiający.
Łączny czas trwania akcji – 6 godzin i 5 minut.

Dział: Ciechanowiec